повні й короткі форми прикметників конспект уроку 6 класс
Тема уроку: ПОВНІ Й КОРОТКІ ФОРМИ ПРИКМЕТНИКІВ Мета уроку: навчити учнів визначати повні та короткі форми якісних прикметників, правильно утворювати їхні повні стягнені та нестягнені форми; розвивати комунікативні здібності, образне творче мислення; виховувати любов до народних традицій.. Конспект на урок Українська мова скачати. Українська мова, 6 клас. Урок № Дата проведення: Вчитель: Солонина Н. Г. Тема уроку: ПОВНІ Й КОРОТКІ ФОРМИ ПРИКМЕТНИКІВ.
Конспект уроку з української мови для 6 класу за темою "Повні й короткі форми прикметників" складено за структурою особистісно орієнтованого уроку. Метою є ознайомлення учнів з повними та короткими формами прикметників, особливостями їх вживання, формування вмінь їх розрізняти та правильно й доречно використовувати в мовленні.. Конспект на урок Українська мова скачати
Мета: дати відомості про повні та короткі форми прикметників, особливості їхнього вживання, формувати вміння їх розрізняти та правильно й доречно використовувати в мовленні; розвивати образне мислення, удосконалювати культуру усного та писемного мовлення; виховувати захоплення влучністю й мудрістю фольклору, красою художнього слова. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Розробка комбінованого уроку в 6 класі на заявлену тему. Мета - ознайомити учнів із формами прикметників і особливостями їх вживання; учити доречно використовувати їх в усному та писемному мовленні; розвивати навички самостійної роботи, образне мислення, культуру мовлення. Форум педагогічних ідей. Українська мова. Повна й коротка форми прикметників. Урок з української мови для 6 класу.
Инфоурок › Украинский язык ›Конспекты›Повна та коротка форма прикметника (6 клас). Повна та коротка форма прикметника (6 клас). Скачать материал. библиотека материалов. Добавить в избранное. Тема: Повна та коротка форма прикметника. Тип уроку: Урок-змагання. Міжпредметні зв’язки: українська література, музичне мистецтво. Обладнання: Підручник, дидактичний матеріал, фонозаписи. українських народних пісень. ХІД УРОКУ. I. Орг.момент. Ось вже дзвоник пролунав Тема нашого уроку короткі та повні форми прикметника. Але урок в нас буде не звичайний, урок-змагання. Я вас поділила на дві групи, в кожній ви оберете собі капітана.
І семестр. Прикметник. Урок № 44. Тема: Повні і короткі форми прикметників. Мета: дати відомості про повні та короткі форми прикметників, особливості їхнього вживання, формувати вміння їх розрізняти та правильно й доречно використовувати в мовленні; розвивати образне мислення, удосконалювати культуру усного та писемного мовлення; виховувати захоплення влучністю й мудрістю фольклору, красою художнього слова. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. Обладнання: підручник. Хід уроку. Короткі прикметники творяться від окремих повних якісних прикметників чоловічого роду називного відмінка шляхом відкидання закінчень: радий - рад, зелений - зелен, золотий - золот.
Урок з української мови для 6 класу. Мета: Ознайомити учнів з формами прикметників та особливостями їх вживання; Вчити доречно використовувати ці форми прикметників в усному та писемному мовленні; Розвивати навички самостійної роботи, образне мислення, культуру мовлення; Виховувати любов до народних традицій. Погляньте на мультимедійну дошку і зверніть увагу на схему утворення повних та коротких форм прикметників. (запис теми – слайд №2). 2. Тепер читаємо підручник. Який нас мудрості навчає
Урок №6. Повні та короткі прикметники. Мета: повторити прикметник, його загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксичну роль, розряди за значенням, ступені порівняння, пояснити поняття про повні і короткі форми; розвивати вміння знаходити коротку і повну, стягнену і нестягнену форми, розрізняти їх, розбирати за будовою, використовувати в мовленні, удосконалювати вміння часткового морфологічного розбору прикметника, виділення його у реченні, аналізувати і редагувати тексти; розвивати культуру усного і писемного мовлення; виховувати захоплення живописом.
Мета:?дати учням відомості про повні й короткі форми прикметників та особливості їх уживання; учити доречно використовувати ці форми прикметників в усному й писемному мовленні; розвивати культуру мовлення школярів Очікувані результати:?учні знаходять прикметники в реченні; визначають їх значення, морфологічні ознаки, синтаксичну роль у реченні. Автор: Невідомий. Класи: 6 клас. 77.doc - 36 KB. Предмети: Українська мова.
Повні та короткі форми прикметників." (6 класс, украинский язык). Оценка 4.6. Котик Татьяна. Котик Татьяна. Урок на тему: "Якісні, відносні, присвійні прикметники. Повні та короткі форми прикметників." Материал урока содержит именно ту информацию, которая поможет учащимся шестого класса не только укрепить свои знания о имени прилагательном, но и пополнить свои знания об этой части речи. Познакомит с разрядами имен прилагательных, а также сформирует умение различать их. Учащиеся узнаю о формах имен прилагательных. Задания урока помогут не только познакомить с новым материалом, но и укрепить его.Урок на тему: "Якісні, відносні, присвійні прикметники. Повні та короткі форми прикметників."
Конспект уроку. Розряди прикметників. За значенням та граматичними особливостями прикметники поділяються на три розряди: якісні (рос. качественные), відносні (рос. относительные), присвійні (рос. притяжательные). В українській мові наявні повні форми прикметників (дрібний, ясний, потрібний), що відмінюються, і короткі (дрібен, ясен, потрібен), які виступають у Н.в. і Зн.в. однини чоловічого роду. Короткі форми вживаються переважно в розмовній мові, віршах і народній творчості: Зелен стан, красен стан, славен краю Дагестан (Тичина). Короткі форми зустрічаються, як правило, серед якісних прикметників. Повні форми прикметників бувають нестягнені (добрий, добрая, добреє, добрії) і стягнені (добра, добре, добрі).
Урок № 11 ПОВНІ Й КОРОТКІ, СТЯГНЕНІ ТА НЕСТЯГНЕНІ ФОРМИ ПРИКМЕТНИКІВ - План-конспект уроку (розробка уроків) - Літературне місто - Онлайн-бібліотека української літератури. Освітній онлайн-ресурс. - Мета: повторити основні відомості про форми прикметни ків; розвивати вміння правильно й комунікативно доцільно висловлювати власні думки за
Прикметники у короткій формі мають нульове закінчення. Повні форми прикметників існують у двох різновидах: 1. стягненій і. 2. нестягненій формах. 1. Нестягнені форми прикметників (лише жіночого і середнього роду) можливі у називному та знахідному відмінках однини і множини: гарная, гарнеє, гарнії; синяя, синєє, синії. Вони здебільшого трапляються в народній творчості та поезії. 2. Стягнені форми є загальновживаними : гарна, гарне, гарні; синя, синє, сині. Стягнені і нестягнені форми прикметників жіночого і середнього роду відрізняються закінченнями: у нестягненій формі -ая, (-яя), -еє (-єє), -
За наявністю закінчень прикметники поділяються на повні й короткі. Прикметники, у яких є закінчення, називаються повними: добрий, вільна, славне, зелені, батькового, материна. Ці форми є звичайними для сучасної української мови. У народній творчості та в поезії вживаються також нестягнені повні прикметники: вірная (замість: вірна), вечірнюю (замість: вечірню), синєє (замість: синє), молодії (замість: молоді). Наприклад: Любив козак три дівчиноньки: чорнявую та білявую, третю руду та поганую. Нічка розсипала зіроньки яснії (Нар. творчість). Слово, чому ти не твердая криця? (Леся Українка). Нест
«Прикметник. Узагальнення та систематизація вивченого матеріалу». Тема уроку. Прикметник. Узагальнення та систематизація вивченого матеріалу. Навчальна мета: закріпити ,поглибити та узагальнити знання про прикметник як частину мови, його морфологічні ознаки, синтаксичну роль; удосконалити орфографічні навички. Розвивальна мета: розвивати усне та писемне мовлення, уміння виділяти головне в навчальному матеріалі, розвивати самостійне мислення. Виховна мета: дібраним дидактичним матеріалом виховувати любов до українського слова, творчості Т. Г. Шевченка. Тип уроку: урок узагальнення та систематиз
В. В. Заболотный, А. В. Заболотный. Прикметник. § 43. Повні й короткі форми прикметників - Прикметник. 358 359 361 362 363. 11.4т 67.
Матеріал для уроку української мови містить художні тексти, які учні співставляють з науковими. Формулюють певну інформацію в різних стилях. При цьому до і ПОВНІ, КОРОТКІ форми! – чомусь згадалося Максиму, - та це про прикметники! Хороший – хорош, молодий – молод. Тільки для жіночого роду стягнену (молода) і нестягнену (молодая) форму вигадали. Так і ми, люди, різні форми настрою одягнути можемо, але суті своєї не змінимо, головного в житті своєму не обминемо. Світ складається з коротких та повних років, в яких поміщається повага до людей, а значить і до себе. У прикметника теж повні та короткі, стягнені і нестягнені форми. І всі в повазі до мови вживаються. Вона звучить, співає, відображає життя і … нас.
Коментарі
Дописати коментар